Pochodzenie i rodzina

Jestem częstochowianinem od urodzenia. Moja rodzina jest związana z Częstochową od pokoleń. Urodziłem się 21 sierpnia 1977 r na Starym Mieście. Ojciec był lokalnym rzemieślnikiem. Razem z dziadkiem prowadzili przy ulicy Warszawskiej niewielki zakład kotlarski. Moja mama i jej bliscy pochodzą z Ostatniego Grosza. Dzisiaj moje życie wypełnia uśmiech i przyjaźń syna Miłosza i żony Agaty.

 

Szkoła i studia

Dwunastka przy ulicy Warszawskiej przez osiem lat była moim drugim domem. Jakim byłem uczniem? Zdarzały się świadectwa z czerwonym paskiem i wyróżnienia. Jednak z czasem bardziej niż książki inspirowały mnie mecze piłki nożnej na szkolnym boisku. Napastnikiem nigdy nie zostałem, ale w obronie i na bramce spisywałem się całkiem nieźle. Potem przyszedł czas liceum znanego w Częstochowie z orkiestry dętej i zmiennego obuwia znaczonego specjalnymi numerami na podeszwach. To oczywiście Norwid – dzisiaj bardziej znany z pierwszoligowej drużyny siatkarskiej. Zresztą w liceum próbowałem swoich sił w sporcie wyczynowym. W Budowlanych Częstochowa trenowałem rzut oszczepem i pchnięcie kulą. Dla sportu zrezygnowałem z gry… na trąbce. Tak, tak, przez krótki czas grałem na trąbce w słynnej orkiestrze szkolnej. Czas studiów dzieliłem między naukę i pracę. Jestem absolwentem historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie – dzisiaj to Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Czas studiów to czas wspaniałych przyjaźni i obcowania z wybitnymi osobowościami nauki, które kształtowały mój pogląd na świat. Moim promotorem był prof. Andrzej Zakrzewski, recenzentem pracy ks. Prof. Jan Związek. Praca Nauczyciel historii w Gimnazjum nr 8 w Częstochowie – to moja pierwsza praca. Cenię sobie doświadczenia zdobyte w pracy z młodzieżą. Przydały się w życiu zawodowym i działalności samorządowej. Podobnie jak praca w częstochowskim magistracie – zajmowałem się współpracą ze społecznością lokalną oraz MPK w Częstochowie, gdzie pełniłem funkcję rzecznika prasowego. Obecnie kieruję Gminną Biblioteką Publiczną w Konopiskach.

Działalność społeczna i polityczna

Jestem liderem Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy oraz Stowarzyszenia Lokalni. Podczas studiów reaktywowałem Niezależne Zrzeszenie Studentów, którym kierowałem przez dwie kadencje. Przez lata wspierałem inne organizacje społeczne, między innymi kombatanckie. Wyrazem tej współpracy są odznaczenia: medal za zasługi dla Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę oraz medal 10-lecia Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników. Od 2006 roku jestem radnym Częstochowy. Przez ten czas kierowałem Komisją Kultury i Sportu, byłem Wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji a od 2014 roku jestem Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Częstochowy. Jestem laureatem konkursu „Samorządowiec Roku 2009” zorganizowanego przez Wydawnictwo Regiony i Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. W 2012 roku czytelnicy Dziennika Zachodniego i portalu Nasze Miasto wybrali mnie najskuteczniejszym radnym. Czytelnicy Dziennika Zachodniego nadali mi także tytuł Osobowość roku 2017 w kategorii Samorządność.

Hobby

Od kilku lat moje zainteresowania rozwijają się wraz z zainteresowaniami mojego syna. Uwielbiamy spędzać czas na basenie. Kochamy wycieczki rowerowe. Mamy frajdę kiedy razem chodzimy do kina.