Wreszcie Uczciwa Propozycja

 

Bezpłatny tramwaj

Polityka obecnych władz miasta w zakresie miejskiej komunikacji publicznej jest, jak większość spraw którymi zarządza, zupełnie nieprzemyślana. Obecne władze miasta nie zauważają, że to właśnie młodzi ludzie studiujący na naszych uczelniach oraz osoby dojeżdżające do pracy mają największą potrzebę korzystania z bezpłatnej komunikacji, w tym tramwajowej. Uważam, że proponowane rozszerzenie grupy osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską (dzieci i młodzieży do 18 roku życia oraz osoby powyżej 65 roku życia) jest stanowczo niewystarczające. Jako prezydent Częstochowy wprowadzę możliwość przejazdu tramwajem, na całej długości, bezpłatnie dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy sprawność. Tramwaj to ekologia, bezpieczeństwo i wygoda! Bezpłatny tramwaj to oszczędność nawet 1000 zł rocznie dla każdego pasażera!

 

Tomograf, rezonans, lekarze specjaliści

Czy próbowałeś w ramach NFZ-u dostać się do lekarza specjalisty, wykonać badanie tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym? Czy nie oburza Cię to, że w ramach NFZ-u, na konsultacje u specjalistów i badania musisz czekać miesiącami? Obecne władze miasta nie zauważają problemu. Oni w każdej chwili, bezpłatnie mogą skorzystać z konsultacji i badań w podległym sobie szpitalu! A co z pozostałymi mieszkańcami? Obiecuję, że jako Prezydent miasta, zapewnię mieszkańcom dostęp do lekarzy specjalistów w takim stopniu, aby nie trzeba było wystawać w kolejkach.
Z funduszy miasta wyposażę placówki szpitalne w taką liczbę tomografów i rezonatorów magnetycznych, aby każdy mieszkaniec miał możliwość wykonania badań w sposób szybki i bezpłatny.

 

Chodniki, parkingi, drogi lokalne

W ostatnich latach modernizowano głównie drogi przejazdowe przez Częstochowę. Kto na tym skorzystał? W jakiejś części również my, ale najbardziej skorzystali mieszkańcy Śląska, Warszawy, Pomorza i innych części Polski, przejeżdżający tranzytem przez Częstochowę. Szkoda, że obecne władze miasta nie dostrzegają zdewastowanych dróg lokalnych, braku chodników i parkingów. Nie widzą problemów komunikacyjnych z jakimi borykamy się my – mieszkańcy Częstochowy – każdego dnia! Czas skończyć z wydawaniem miejskich pieniędzy na drogi przejazdowe! Czas zadbać o drogi lokalne, chodniki i parkingi! Obiecuję, że jako Prezydent Częstochowy zmienię politykę władz w zakresie infrastruktury drogowej! Modernizacja i remont dróg lokalnych, budowa chodników i miejsc parkingowych będzie dla mnie priorytetem!

 

200 złotych do czynszu

Jest nas 213 tys. częstochowian. Jeszcze kilkanaście lat temu było nas ponad 260 tys. Z każdym rokiem zmniejsza się liczba mieszkańców, w tym szczególnie ludzi młodych. Miasto traci swoją atrakcyjność, a społeczeństwo ubożeje. Obecne władze miasta nie robią nic dla powstrzymania tego niepokojącego trendu! Duża grupa rodziców wychowujących dzieci znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji. Pomoc rodzinom to nie tylko obowiązek samorządu, to również mądra inwestycja w przyszłość! Jako Prezydent miasta zwrócę szczególną uwagę na sytuację materialną rodzin i polepszenie poziomu życia. Rodzinom mającym na utrzymaniu dzieci udzielę realnej pomocy finansowej, w formie dodatku do czynszu w kwocie 200 zł/m-c.